Наслідки ракетних та дронових атак на лісові насадження .


        Внаслідок повномасштабної збройної агресії ₚосії проти України, зросла кількість ракетних ударів та атак безпілотних літальних апаратів (типу «Шахед») по різних об'єктах інфраструктури, які часто супроводжуються займанням або ураженням прилеглих лісових масивів. Такі обстріли завдають не лише шкоди екосистемі, але й створюють потенційно небезпечні ситуації.
       Ураження лісів внаслідок вибухів боєприпасів характеризується рядом негативних наслідків таких як:

  • Уламки снарядів, вибухові хвилі та пожежі призводять до пошкодження стовбурів, обламування крон, та вивалення кореневих систем.
  • Займання лісової підстилки та дерев спричиняють тривалі тління, які можуть поширюватися на значні площі.
  • Тривале горіння, тління та вибухи змінюють мікрорельєф і структуру ґрунтів, що ускладнює природне відновлення лісу.
  • Також уражені ділянки можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами, що ускладнює доступ до них і проведення робіт з гасіння лісових пожеж, обстежень, заходів з поліпшення санітарного стану лісів, лісовідновлювальних робіт, тощо.
        Перед проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів, зокрема і тих що постраждали внаслідок обстрілів рф лісокористувачі скликають комісію до якої входять представники міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарств, органу місцевого самоврядування, на території якого зростають насадження, державних спеціалізованих лісозахисних підприємств, з метою проведення лісопатологічних обстежень.
        Під час обстежень визначають масштаби ушкодження насаджень, їх площу, ступінь пошкодження дерев.
        За результатами такого обстеження складається акт у якому визначається вид заходу та його площа.
        Сьогодні важливо вести облік ушкоджених площ та стану лісових насаджень для подальшого їх відновлення. Оскільки, після завершення воєнних дій питання оцінки екологічних збитків, у тому числі лісам, стане критичним як у національному, так і міжнародному масштабі.