Участь фахівців ДП "Київлісозахист" у робочому візиті до Польщі: міжнародний обмін досвідом у сфері захисту лісів

    У травні 2025 року представниця ДСЛП "Київлісозахист" брала участь у складі української делегації в робочому візиті до Республіки Польща. Захід було організовано за ініціативи Генеральної дирекції державних лісів Польщі (DGLP) спільно з регіональним управлінням лісів у Радомі та Національним лісотехнічним університетом України (Володимир Крамарець та Ірина Мацях).
     Основною метою поїздки був обмін практичним досвідом у сфері охорони та захисту лісів від пожеж, шкідників, хвороб і карантинних організмів, а також ознайомлення з оперативними методами реагування на зазнчені проблеми.
    Польська сторона представила:
  •  організацію лісозахисних заходів на рівні надлісництв;
  •  систему моніторингу шкідників;
  •  регламент використання різних засобів захисту лісів;
  •  використання авіатехніки під час гасіння пожеж та застосування авіаобробки лісових насаджень;
підготовку висококваліфікованих фахівців лісової галузі.
     Під час зустрічей обговорено спільні проблеми, зокрема загрозу поширення ясеневої смарагдової златки (Agrilus planipennis). Учасники української делегації представили власні напрацювання по даному питанню.
     Також розглянули перспективи спільного проєкту EABRACE, спрямованого на координацію заходів із виявлення, моніторингу та боротьби з цим інвазійним видом.
     У рамках візиту делегація відвідала:
 регіональну дирекцію лісів у Радомі;
  • авіабазу в Пʼястуві, де демонстрували літки для хімічного обробітку та гасіння пожеж;
  • -лісовий освтній центр ім. Анджея Залевського;
  • лісову школу ім. Яна Кохановського, де безпосередньо ознайомилися з освітнім процесом майбутніх лісівників;
  •  Зволенське лісництво, де були продемонстровані спеціальні пожежно-патрульні машини та комплекс заходів у боротьбі з лісовими пожежами.
     Цей візит відкрив нові можливості для поглиблення співпраці між українськими та польськими фахівцями у сфері лісозахисту. Практика та інструменти, продемонстровані польськими колегами, будуть опрацьовані спеціалістами з метою адаптації ефективних рішень до українських умов.
Лісова безпека — це спільна справа, адже шкідники не знають державних кордонів. Лише завдяки взаємодії, фаховому діалогу та спільним проєктам ми можемо зберегти ліси для майбутніх поколінь.
P.S. Щира вдячність польским колегам - за теплий, цікавий та пізнавальний прийом, пані Ірині Мацях - за організацію поїздки та сприянні і підтримці нашої делегації, пану Вололимиру Крамарцю - за допомогу у організації поїздки та підтримку під час самого візиту.